ساختار دانشکده
ژورنال کلاب ها

 

ژورنال کلابهای سال  1394

       نیمه اول سال

       نیمه دوم سال

ژورنال کلاب‌های سال 1395

       نیمه اول سال

       نیمه دوم سال

 

نظرسنجی
کیفیت مطالب سایت دانشکده از نگاه شما:

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
بسیار ضعیف

پیوندها
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 57208
بازديدکنندگان امروز: 400
کل بازديدکنندگان: 220536
بازديدکنندگان آنلاين: 4
زمان بارگزاري صفحه: 0.3744 ثانيه
اخبار > دوره تابستانی مطالعات میان رشته‌ای سلامت و دین


  چاپ        ارسال به دوست

دوره تابستانی مطالعات میان رشته‌ای سلامت و دین

دوره تابستانی مطالعات میان رشته‌ای سلامت و دین

 

دوره تابستانی مطالعات میان‌رشته‌ای؛ چالش‌ها و نیازها

ضرورت و هدف دوره:

مطالعات میان‌رشته‌ای حاصل احساس نیاز به بهره‌گیری ازعلوم مختلف برای حل یک مسأله واحد است. مسائل فراوانی وجود دارند که پاسخگویی آنها از عهده یک علم خاص خارج بوده و همکاری و هم‌افزایی دو یا چند حوزه دانشی و دانشمندان و متخصصان آنها را ضروری می‌نماید. با این حال، انجام چنین فعالیت‌ها و مطالعات مشترکي چندان آسان نیست، به‌ویژه آنکه اگر علومی که در صدد تعامل و تعاطی هستند، تفاوت‌های ماهوی داشته باشند و این تفاوت درباره علوم دینی و علوم سلامت، کاملاً محسوس است. به نظر می‌رسد انجام مطالعات میان‌رشته‌ای دو حوزه سلامت و دین، با زیرمجموعه‌های فراوانی که برای هر دو حوزه قابل تعریف است، نیازمند بهره‌گیری از روشی است که ضمن مقبولیت در نزد طرفین، قابلیت و توانایی حل مسائل را نیز دارا باشد. برگزاری دوره تابستانی «مطالعات میان‌رشته‌ای سلامت و دین» گامی در این جهت ‌است که اگرچه شاید امکان عرضه یک متدولوژی با تمام ابعاد آن را نداشته باشد، اما با طرح چالش‌ها و نیازهای آن به اهل تحقیق و صاحب‌نظران، در جستجوی شکل‌دهی به چنین الگویی در مطالعات و تبیین رهیافت میان‌رشته‌ای این دو حوزه است.

اساتید دوره:

دکتر احمد پاکتچی، استاد دانشگاه امام صادق (ع) و مدیر گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه مذکور است. به علاوه، وی  مدیر گروه فقه، علوم قرآنی و حدیث دائرة المعارف بزرگ اسلامی، عضو شورای عالی علمی مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی و مدیر گروه نشانه‌شناسی هنر فرهنگستان هنر ایران است.از وی ده‌ها کتاب و صدها مقاله در زمینه‌هایی همچون تاریخ حدیث، تاریخ قرائات، تاریخ فقه، تاریخ فرق اسلامی، شیعه شناسی، تاریخ تصوف، مطالعات تطبیقی کتب مقدس، مطالعات نهج البلاغه و جز آن منتشر شده است.

دکتر احد فرامرز قراملکی، استاد دانشگاه تهران، که زندگی خود را وقف پژوهش نموده و تدوین روش‌شناسی مطالعات دینی از علاقه‌های پژوهشی او است. وی با دارا بودن صدها عنوان تألیف، یکی از نام‌آشناترین شخصیت‌های علمی کشور در حوزه مطالعات میان‌رشته‌ای است.

زمان و مکان دوره:

دوره در روزهای شنبه و یکشنبه 28 و 29 مرداد 1396 از ساعت 8 الی 18 در تالار امام علی (ع) دانشگاه علوم پزشکی قم واقع در ساختمان مرکزی دانشگاه به نشانی قم خیابان شهید لواسانی (ساحلی) برگزار خواهد گردید.

شرایط شرکت در دوره:

شرکت کنندگان در این دوره، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ علوم پزشکی قم و نیز جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های منطقه شش آمایشی وزارت بهداشت، شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی زنجان، قزوین، اراک، البرز و ساوه و نیز دانشگاه علوم پزشکی کاشان می‌باشد. همچنین، تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی استان قم و مدعويني از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، فرهنگستان علوم پزشکي و برخي مراکز علمي ديگر در این دوره حضور خواهند داشت. شرایط شرکت در این دوره، به قرار زیر است:

-         عضویت در هیأت علمی دانشگاه‌های فوق (بر طبق سهمیه تعیین شده)

-         تسلط بر روش‌های متداول پژوهش‌های کمّی و کیفی

-         علاقه‌مندی به مطالعات میان‌رشته‌ای به‌ویژه در حوزه سلامت و دین

نحوه ثبت نام:

شرکت کنندگان سایر دانشگاه‌ها از طریق مکاتبه معاونان محترم پژوهشی دانشگاه‌ها و در سقف سهمیه تعیین شده، معرفی خواهند شد. داوطلبان عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم از طریق ارسال پیامک حاوی نام و نام خانوادگی و نام دانشکده محل خدمت به شماره 09902923667، تقاضای ثبت نام خود را ثبت می‌نمایند. فرصت معرفی ثبت نام حداکثر تا 15 مرداد بوده و در صورت تکمیل ظرفیت در هر زمان، ثبت نام متوقف خواهد شد.

صدور گواهی:

برای کلیه اعضای محترم هیأت علمی شرکت کننده، گواهی با امضای مشترک ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و معاونت محترم آموزشی دانشگاه صادر خواهد شد.

 


١٥:٤٦ - 1396/05/07    /    شماره : ٢٧٣٨٠    /    تعداد نمایش : ١٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: