ساختار دانشکده
نظرسنجی
کیفیت مطالب سایت دانشکده از نگاه شما:

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
بسیار ضعیف

آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 62781
بازديدکنندگان امروز: 131
کل بازديدکنندگان: 238222
بازديدکنندگان آنلاين: 3
زمان بارگزاري صفحه: 0.5928 ثانيه
اخبار > دوره تابستانی مطالعات میان رشته‌ای سلامت و دین برگزار می‌گردد


  چاپ        ارسال به دوست

به منظور توانمندسازی پژوهشگران حوزه سلامت و دین

دوره تابستانی مطالعات میان رشته‌ای سلامت و دین برگزار می‌گردد

 

دوره تابستانی مطالعات میان‌رشته‌ای؛ چالش‌ها و نیازها

ضرورت و هدف دوره:

مطالعات میان‌رشته‌ای حاصل احساس نیاز به بهره‌گیری ازعلوم مختلف برای حل یک مسأله واحد است. مسائل فراوانی وجود دارند که پاسخگویی آنها از عهده یک علم خاص خارج بوده و همکاری و هم‌افزایی دو یا چند حوزه دانشی و دانشمندان و متخصصان آنها را ضروری می‌نماید. با این حال، انجام چنین فعالیت‌ها و مطالعات مشترکي چندان آسان نیست، به‌ویژه آنکه اگر علومی که در صدد تعامل و تعاطی هستند، تفاوت‌های ماهوی داشته باشند و این تفاوت درباره علوم دینی و علوم سلامت، کاملاً محسوس است. به نظر می‌رسد انجام مطالعات میان‌رشته‌ای دو حوزه سلامت و دین، با زیرمجموعه‌های فراوانی که برای هر دو حوزه قابل تعریف است، نیازمند بهره‌گیری از روشی است که ضمن مقبولیت در نزد طرفین، قابلیت و توانایی حل مسائل را نیز دارا باشد. برگزاری دوره تابستانی «مطالعات میان‌رشته‌ای سلامت و دین» گامی در این جهت ‌یایاست که اگرچه شاید امکان عرضه یک متدولوژی با تمام ابعاد آن را نداشته باشد، اما با طرح چالش‌ها و نیازهای آن به اهل تحقیق و صاحب‌نظران، در جستجوی شکل‌دهی به چنین الگویی در مطالعات و تبیین رهیافت میان‌رشته‌ای این دو حوزه است.

اساتید دوره:

دکتر احمد پاکتچی، استاد دانشگاه امام صادق (ع) و مدیر گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه مذکور است. به علاوه، وی  مدیر گروه فقه، علوم قرآنی و حدیث دائرة المعارف بزرگ اسلامی، عضو شورای عالی علمی مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی و مدیر گروه نشانه‌شناسی هنر فرهنگستان هنر ایران است.از وی ده‌ها کتاب و صدها مقاله در زمینه‌هایی همچون تاریخ حدیث، تاریخ قرائات، تاریخ فقه، تاریخ فرق اسلامی، شیعه شناسی، تاریخ تصوف، مطالعات تطبیقی کتب مقدس، مطالعات نهج البلاغه و جز آن منتشر شده است.

دکتر احد فرامرز قراملکی، استاد دانشگاه تهران، که زندگی خود را وقف پژوهش نموده و تدوین روش‌شناسی مطالعات دینی از علاقه‌های پژوهشی او است. وی با دارا بودن صدها عنوان تألیف، یکی از نام‌آشناترین شخصیت‌های علمی کشور در حوزه مطالعات میان‌رشته‌ای است.

زمان و مکان دوره:

دوره در روزهای شنبه و یکشنبه 28 و 29 مرداد 1396 از ساعت 8 الی 18 در تالار امام علی (ع) دانشگاه علوم پزشکی قم واقع در ساختمان مرکزی دانشگاه به نشانی قم خیابان شهید لواسانی (ساحلی) برگزار خواهد گردید.

شرایط شرکت در دوره:

شرکت کنندگان در این دوره، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ علوم پزشکی قم و نیز جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های منطقه شش آمایشی وزارت بهداشت، شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی زنجان، قزوین، اراک، البرز و ساوه و نیز دانشگاه علوم پزشکی کاشان می‌باشد. همچنین، تعدادی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی استان قم و مدعويني از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، فرهنگستان علوم پزشکي و برخي مراکز علمي ديگر در این دوره حضور خواهند داشت. شرایط شرکت در این دوره، به قرار زیر است:

-         عضویت در هیأت علمی دانشگاه‌های فوق (بر طبق سهمیه تعیین شده)

-         تسلط بر روش‌های متداول پژوهش‌های کمّی و کیفی

-         علاقه‌مندی به مطالعات میان‌رشته‌ای به‌ویژه در حوزه سلامت و دین

نحوه ثبت نام:

شرکت کنندگان سایر دانشگاه‌ها از طریق مکاتبه معاونان محترم پژوهشی دانشگاه‌ها و در سقف سهمیه تعیین شده، معرفی خواهند شد. داوطلبان عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم از طریق ارسال پیامک حاوی نام و نام خانوادگی و نام دانشکده محل خدمت به شماره 09902923667، تقاضای ثبت نام خود را ثبت می‌نمایند. فرصت معرفی ثبت نام حداکثر تا 15 مرداد بوده و در صورت تکمیل ظرفیت در هر زمان، ثبت نام متوقف خواهد شد.

صدور گواهی:

برای کلیه اعضای محترم هیأت علمی شرکت کننده، گواهی با امضای مشترک ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و معاونت محترم آموزشی دانشگاه صادر خواهد شد.

 


١٥:٥٣ - 1396/05/07    /    شماره : ٢٧٣٨١    /    تعداد نمایش : ٢١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: