ساختار دانشکده
ژورنال کلاب ها

 

ژورنال کلابهای سال  1394

       نیمه اول سال

       نیمه دوم سال

ژورنال کلاب‌های سال 1395

       نیمه اول سال

       نیمه دوم سال

 

نظرسنجی
کیفیت مطالب سایت دانشکده از نگاه شما:

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
بسیار ضعیف

پیوندها
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 663
بازديدکنندگان امروز: 376
کل بازديدکنندگان: 220512
بازديدکنندگان آنلاين: 4
زمان بارگزاري صفحه: 0.3588 ثانيه
منشور اخلاقی
منشور اخلاقی دانشکده سلامت و دین

1- ما همگی به این موضوع توجه اکید داریم که احکام شرع مقدس اسلام، بیانیه مأموریت سازمانی دانشگاه، قوانین و دستورالعمل های فعلی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و همچنین وجدان بیدار و آگاه اعضای هیات علمی وکارکنان خدوم شاغل در دانشکده همه و همه بر حرمت تمامی انسانها و کرامت انسانی تکیه دارند و ما نیز به تأسی از این قوانین و احکام منور و مقدس ، آنها را سرلوحه خدمت در عرصه مقدس سلامتی قرار داده و امیدواریم بتوانیم تمامی رفتار و عملکردمان را منطبق با آنها نماییم.

2- ما معتقدیم برای انجام وظایفمان به صورت مؤثر و کارآمد همراه با سرعت، دقت، صحت و منطبق با قوانین و مقررات سازمانی بایستی اخلاق حرفه ای را به طور کامل رعایت کرده و در صورت مشاهده هر گونه سوء استفاده از شغل و موقعیت شغلی و بروز خطا و انحراف خود را ملزم به برخورد قانونی با فرد خاطی می‌دانیم و اعتقاد راسخ داریم که اگر فعالیت‌هایمان را بر اساس روش‌های مستند و مورد قبول و بر اساس ضابطه انجام دهیم هیچگونه مشکلی بروز نخواهد کرد و در نهایت جلب رضایت دانشجویان نیز حاصل خواهد شد.

3- ما معتقدیم برای ایجاد جو سالم پر از تفاهم در محیط دانشکده بایستی از شایعه‌سازی، تهمت، غیبت، خبرچینی و هر اقدامی که صمیمیت و اعتماد کارکنان را تضعیف می‌کند، پرهیز شده و صفات رازداری و صداقت، محبت، خدمت به دانشجو را سرلوحه فعالیت‌ها و وظایف خویش قرار دهیم و سعی نماییم با استفاده صحیح از اختیارات و قدرت سازمانی خود حس مسئولیت و پاسخگویی در برابر دانشجویان را تقویت و دانشکده را در تحقق و نیل به اهداف عالیه آن مساعدت نماییم.

4- در دانشکده کلیه اعضای هیات علمی ، کارمندان و ودانشجویان موظفند از پوشش مناسب منطبق با فرهنگ و عرف جامعه اسلامی استفاده کرده و از مصرف دخانیات به عنوان عامل بسیاری از بیماری‌ها وسرطان‌ها در محیط اداری پرهیز نمایند.

5- ما با اعتقاد راسخ به اولویت و ارجحیت امر پیشگیری و بهداشت بر امر درمان و عنایت به تأثیر بی‌بدیل و غیر قابل انکار اصل آموزش و اطلاع رسانی در حفظ و ارتقاء سلامتی آحاد جامعه، بر آنیم این اصل را در برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خویش مدنظر قرار داده و از رهگذر کاربردی نمودن اصل آموزش در ابعاد نظری و عملی بتوانیم در جهت نیل به هدف متعالی و مقدس حفظ و ارتقاء سلامتی تک تک افراد جامعه گام برداشته و اقدامات شایسته و لازم را در این خصوص انجام دهیم.

6- ما خود را ملزم به رعايت اصول و مفاد زير در ارایه کلیه خدمات و انجام وظایف سازمانی خود می دانیم:

• اصل حاکمیت قانون و برابري:

همه دانشجویان ، کارمندان و اعضای هیات علمی در برابر قوانین ومقررات برابرند و بايد با همه آنان، شرايط مشابه و رفتار يكسان داشت.

• اصل مردم مداري:

هدف نهايي از تاسیس دانشکده تربیت دانشجویان با سواد و متعهد با ارائه خدمات بهتر به آنها است. اعضای هیات علمی و كارمندان بايد در گفتار، كردار و نگرش‌هاي خود « خدمتگزاري و رعایت اخلاق حرفه ای » را متجلي سازند.

• اصل احترام و اعتماد:

كارمندان در تعاملات و رفتارهاي خود با ساير افراد از قبيل مافوق‌ها،‌ زيردستان، همكاران و دانشجویان بايد احترام آنان را حفظ نمايند. به انتظارات و احساسات ديگران اهميت قائل شده و بر مبناي اعتماد به طرف مقابل عمل كنند.

• اصل مسئولیت پذیری و پاسخگويي:

اعضای هیات علمی وكارمندان مسئوليت تصميمات و اقدامات خود را بر عهده گرفته و در مورد آنها به دانشجویان و مراجع ذيصلاح پاسخگو باشند.

• اصل شفافيت:

كارمندان واعضای هیات علمی بايد تمام اطلاعات مربوط به امور و فرايندهاي جاري دانشکده ( به غير از اموري كه در زمره اسناد و اطلاعات طبقه‌بندي شده قرار دارد ) را به طور شفاف در چهارچوب مقررات و ضوابط در اختيار ذينفعان قرار دهند. اين اطلاعات ضمن مشخص كردن فرآيندهاي سازماني مبناي پاسخگويي كارمندان به دانشجویان و مراجع ذيصلاح را فراهم مي‌آورد.

• اصل تعهد و وفاداري به سازمان:

كارمندان واعضای هیات علمی بايد نسبت به دستگاه متبوع خود و اهدف، ‌مأموريت‌ها و ضوابط آن متعهد و وفادار باشند و با علاقه‌مندي و تمام توان از طريق انجام صحيح وظايف و مسئوليت‌هاي شغلي و سازماني در راستاي تحقق اهداف و مأموريت‌هاي دانشکده تلاش نمايند.

• اصل رعایت نظم و انظباط اداری و وقت شناسی:

حضور به موقع در محل کار، جلسات و کلاس های درس و رعایت وقت شناسی در برخورد با همکاران و دانشجویان